Kilka słów na temat rozwoju osobistego

 

Zabierałam się do tego wpisu od kilku dni, ale zamiast szukać kolejnej wymówki, piszę dzisiaj. Chcę prowadzić tego bloga, ale czuję ograniczenie, że jednak nie potrafię pisać tak dobrze jak inne dziewczyny, że może ktoś się będzie śmiał, że będę pisać głupoty. Teoretycznie mogłabym odpuścić ale mimo to chcę spróbować więc działam dalej.

Od kilku dni zastanawiam się jak zaprojektować ten rok aby znowu nie mieć poczucia,że znowu nawaliłam. Ale już wiem. Chcę aby ten rok był najlepszym rokiem mojego życia. Będzie to rok rozwoju osobistego.

Co to takiego rozwój osobisty?

Są to różne działania, które czynią cię mądrzejszym i lepszym niż jesteś teraz. Sprawiają, że idziesz do przodu zamiast tego, że stoisz w miejscu czy w gorszym przypadku cofasz się.

Sama popełniłam błąd i trochę o tym zapomniałam, trochę mi się nie chciało a jeszcze inne trochę dlatego, że się bałam. Co prawda mam za sobą terapię, co jest dla mnie ogromnym sukcesem, ale na chwilę obecną nie czuję, że idę do przodu na tyle na ile bym chciała. Sądziłam, że wystarczy nad sobą trochę popracować, zmienić się i będzie wszystko dobrze. Ale tak to nie działa. Samorozwój to ciągły proces i jeśli przestaniemy nad sobą pracować, możemy wrócić do punktu wyjścia.

Dlatego chcę w tym roku systematycznie nad sobą pracować, a nie tylko przez tydzień, czy kilka miesięcy. Przykładowo milionerzy i ogólnie ludzie sukcesu nie przestali się rozwijać po osiągnięciu pierwszych milionów, nieustannie się rozwijają i dzięki temu są jeszcze lepsi w tym co robią i inspirują innych.

Jakie są zalety rozwoju osobistego?

 • poprawa jakości życia, takiego prawdziwego życia
 • lepsze poznanie i zrozumienie siebie, tego kim jesteśmy
 • większe poczucie własnej wartości
 • motywacja i energia do działania
 • świadome przeżywanie każdego dnia
 • poczucie spełnienia i zadowolenia
 • poprawa sposobu komunikowania się z innymi
 • spełnianie marzeń, osiąganie celów
 • zadbanie o swoje zdrowie
 • poprawa sytuacji finansowej
 • motywowanie innych

W jaki sposób można się rozwijać?

 1. Wcześniejsze wstawanie
 2. Nauka nowego języka
 3. Czytanie książek np. na temat samorozwoju bądź biografii ludzi sukcesu
 4. Zmiana nawyków żywieniowych, sport i generalnie dbanie o swoje zdrowie
 5. Znalezienie nowych zainteresowań
 6. Podróżowanie,poznawanie nowych kultur
 7. Podjęcie studiów bądź kursów
 8. Nauka skutecznej komunikacji
 9. Praca nad lepszą organizacją i zarządzaniem siebie w czasie
 10. Ćwiczenia relaksacyjne i nauka radzenia sobie ze stresem
 11. Praca nad spełnianiem swoich marzeń
 12. Zmiana negatywnych nawyków
 13. Poznawanie nowych ludzi i przełamywanie lęku społecznego
 14. Praca nad własnymi lękami

Kilka dni temu podjęłam odpowiednie kroki  i chociaż czasem ciężko jest mi się zmotywować, to przypominam sobie wtedy, że nie chcę zmarnować tego roku. Od kilku dni czytam jedną książkę i nie wiem czy w tym miesiącu skończę, ponieważ czytam nawet po 2 strony dziennie, ale i tak jestem szczęśliwa, że w ogóle coś robię aby się rozwijać.Jeszcze bardziej jestem szczęśliwa, że napisałam kolejną notkę na bloga. Kolejny mały krok do celu 🙂

Reklamy

7 uwag do wpisu “Kilka słów na temat rozwoju osobistego

 1. Trzymam za Ciebie kciuki! Nawet 2 strony dziennie i 2 brzuszki dziennie to krok do przodu – a z czasem nauczymy się radzić sobie coraz lepiej. Kto wie, może też powinnam postanowić, że będzie to najlepszy rok w moim życiu? Brzmi ekscytująco. 🙂

  Polubienie

 2. Rozwój osobisty to temat poruszany przez bardzo szerokie grono osób, jednak na „poruszaniu” w ich przypadku się kończy 😀 Mało kto zastanawia się nad tym co może zrobić dobrego dla siebie 😀 Twoja lista „sposobów” na rozwijanie się jest jak najbardziej na miejscu 😀 Życzę Ci abyś nigdy nie przestała się rozwijać 😀 Dwie strony dziennie? Połowa ludzi w Polsce nawet przez rok tyle nie przeczyta! 😀 Ja do twojej listy dodałbym 15-sty punkt, mianowicie „15.NIGDY nie przestań w siebie wierzyć” 😀 Wiara w siebie jest najlepszym „napędem” do rozwijania się! Potwierdzam 😀
  Pozdrawiam 😉

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s